ستاره ی شمالی

ما همه مثل همیم

معرفی تیم سونیک خیلی باحاله

sonic سونيک Sega سگاسونیک : Sonic The Hedgehog
 این جوجه تیغی جذاب و سریع، محور اصلی بازی و شروع کننده اصلی این سری بازیه. قدرت و شهرت اصلی اون به سرعتشه، طوریکه به سریعترین موجود زنده دنیا (Fastest Things Alive) مشهوره. قدرتهای دیگه سونیک شامل چرخش زمینی SpinDash و سونیک بوم Sonib Boom هستند که از سونیک ا بهش داده شده بود. اما به مرور قدرتهای دیگه ای بهش داده شد که بهترین، جذابترین و قویترین قدرت سونیک، نیروی سوپر سونیک (Super Sonic) یا هیپر سونیک (Hyper Sonic) است که با گرفتن 7 زمرد بدست میاد. تو همین صفحه شخصیت سوپر سونیک رو بیشتر توضیح میدم.
تایلز - میلز :  Tails The Fox - Miles Prower
این  بچه روباه بسیار بامزه و دوست داشتنی بهترین و نزدیکترین دوست سونیکه. بطوریکه بسیار به سونیک وابسته شده و خیلی جاها به کمک سونیک احتیاج داره. این بچه روباه بامزه با چندتا جوجه پرنده دوسته که گهگاهی با هم کارای بزرگی میکنن. تایلز به تکنولوژی خیلی علاقه داره و به همین دلیل خلبان هواپیمای ویژه سونیک یعنی تورنادو (Tornado) جناب آقای تایلزه که به دلیل خلبانیش به اون Miles Prower میگن. اصلی ترین قدرت تایلز استفاده از 2تا دمش برای پروازه.
ناکلز : Knuckles The Echidna
اچیدنا یک نوع خارپشته که در استرالیا زندگی میکنه. و همین باعث میشه که ناکلز از لحاظ قدرت نزدیکترین شخصیت به سونیک باشه. البته ناکلز قدرت دفاعیش خیلی بهتره  از سونیکه و این فقط یه دلیل داره: مراقبت از Master Emerald و Angle Island کار سختیه که فقط 1 اچیدنا میتونه انجامش بده. واسه مراقبت و بازگردوندن همین Master Emerald جناب آقای ناکلز با سونیک دشمن میشه (زیرا با دروغهای اگمن، فکر میکنه همه دردسرها تقصیر سونیکه) و بسیار با هم سر همین موضوع جنگ و دعوا میکنن. گر چه این دو رقیب تبدیل به دوست بسیار خوب و همیشگی میشن.
دکتر اگمن - روبوتنیک : Dr Eggman - Ivo Robotnik
انصافا دکتر اگمن رو باید یکی از محبوبترین و معروفترین شخصیت منفی و غول آخرهای بازیها دونست. این دکتر با اینکه ادعا میکنه خیلی نابغه و با هوشه، اما هرگز نتونسته جلوی سونیک رو بگیره و همیشه ازش شکست خورده. همونطور که متوجه شدین این شخصیت اصلی منفی سری بازی سونیک دوتا اسم داره. اسم روبوتنیک اسمیه که خودش به خودش میگه، چون تخصص اصلی این آقای دکتر سبیلو ساخت روباته. اسم اگمن هم برگرفته از هیکل چاق و سفینه تخم مرغ شکل دکتره که سونیک و دوستاش به صورت مسخره صداش میکنن.
امی : Amy Rose
سونیک برای همه دوست داشتنی و محبوبه، حتی برای یک جوجه تیغی دختر به اسم امی. Amy اولین جوجه تیغی پس از سونیکه که در سال 1993 در بازی Sonic CD معرفی میشه. امی یک دختر بچه بسیار شیطون اما بامزه اس که همیشه به دنبال عشق خودش یعنی سونیک میگرده. چون که سونیک برای امی یک قهرمان ویژه اس که تونسته این دختر بی گناه رو از دست دکتر اگمن نجات بده.
متال سونیک : Metal Sonic
تو دنیای سونیک هیچ شخصیتی نتونسته سونیک رو اونطوری که متال سونیک شکست داده، شکست بده. به حق باید قبول کرد متال سونیک شاهکار دکتر اگمن و بهترین روبات ساخته شده بدست اونه که تمام خصوصیتهای سونیک رو داره و شاید از سونیک سریعتر هم باشه. متال سونیک که ابتدا در سونیک 2 دیده شد، تونسته بعد از دکتر اگمن دومین شخصیت منفی اصلی سری بازی سونیک باشه و حضورش همیشه در داستان سونیک باعث جذابیت بیشتر شده.
سوپر سونیک : Super Sonic
این شخصیت رو در اصل باید همون سونیک دونست. سونیک که با گرفتن قدرت 7 زمرد تبدیل به موجودی شکست ناپذیر میشه، پایان دهنده همه مشکلات و دردسراس. وقتی تو داستان موضوع به بن بست میخوره، یا دشمن خیلی قوی میشه، سونیک با آزاد کردن قدرتهای نهفته 7 زمرد یا 7 سوپر زمرد تبدیل به سوپر سونیک یا هیپر سونیک میشه.البته باید گفت که هیپر سونیک فقط در بازی ترکیبی Sonic 3 & Knuckles دیده شد و دیگه موقعیتی ! پیش نیومد تا این حالت فوقالعاده سونیک رو 2باره ببینیم. چون همون قدرت سوپر سونیک اینقدر قوی هست که کسی نتونه باهاش مقابله کنه. این ایده که شخصیت اصلی با امکاناتی تبدیل به شخصیت بسیار قویتر بشه، بعدها در بازی های دیگری نیز دیده شد؛ از جمله ریو از استریت فایتر (Street Fighters) ، یوری از کینگ از فایتر (King Of Fightrers) ، دانته از دویل می کرای(Devil May Cry). این ایده هنوزم که هنوزه در بازی ها و کارتونهای ژاپنی داره استفاده میشه.
sonic سونیک Sega سگاشادو : Shadow The Hedgehog
شادو یک جوجه تیغی عصبی و جدیه که گویا تصمیم داره تمام مشکلاتشو از طریق مخالفت با سونیک حل کنه! شادو که حافظشو از دست داده و اطلاعات خیلی کم و محدودی از گذشته داره، قدرتهای جالب و قابل توجهی داره که شاید به همین دلیل با اینکه اصلا اعصاب نداره و خیلی اخمو و جدیه، اما خیلی محبوب و پرطرفداره. یکی از قدرتهای این جوجه تیغی سرخ و سیاه رنگ، سرعت بسیار بالای اونه که حتی میتونه با سونیک رقابت کنه. شادو تونسته جای خودشو در دل طرفداران سونیک باز کنه، تا حدی که محبوبیتش از تایلز یا ناکلز هم در یک زمانی بیشتر شد. و سرانجام سگا با توجه به محبوبیت Shadow بازی Shadow The Hedgehog رو تولید کرد.

sonic سونیک Sega سگااسپیو : Espio the Chameleon
اسپیو یک آفتاب پرست بنفش رنگه که چهره جدی داره، اما شخصیتش اصلا اینطور نیست. اصلا این شخصیت به همراه ویکتور و چارمی رو نمیشه شخصیتهای بازی سونیک بحساب آورد؛ چونکه این 3 تا از بازی Chaotix به دنیای بازی سونیک وارد شدند. بازی Chaotix بازی بود که ویژه ناکلز بود، به شکلی که اصلا نه سونیکی در بازی بود و نه تایلز، بلکه شخصیت اصلی ناکلز بود که سه شخصیت Espio ، Vector و Charmy به اون کمک میکردند. بعد از این بازی شخصیت اسپیو در بازی های دیگری مثل  Sonic the Fighters و  Sonic Heroesظاهر شد.

ویکتور : Vector the Crocodile
ویکتور یک تمساح سبز رنگه که شخصیت دوم گروه Chaotix  لقب گرفته. شخصیتی که خیلی قوی و زورمنده و البته کمی کله خر و نفهم. طوری که خیلی وقتا با حماقتاش باعث کارای خنده دار میشه. بعضی از بازی هایی که این کروکودیل سبز در اون ظاهر شده عبارت از : Sonic Heroes , Shadow the Hedgehog و Mario and Sonic at the Olympic Games

sonic سونیک Sega سگاچارمی : Charmy The Bee
گروه Chaotix با وجود این زنبور کامل میشه، یه زنبوری که خیلی وز وز میکنه اما حضورش تو گروه لازمه. این شخصیت وراج ، بامزه، شیطون و سربه هوا بیشترین شباهت رو به سایر شخصیتهای سونیک نسبت بهم همگروهای خودش داره.

sonic سونیک Sega سگابیگ : Big The Cat
این آقای گربه، شاید بزرگترین شخصیت و گنده ترین موجود زنده توی بازی سونیک باشه! یه گربه چاق و تنبل با دوست قورباقه ایش (Froggy) از وقتی که وارد بازی سونیک شد، ماجراهای بامزه ای رو ایجاد کردن. این شخصیت جزء شخصیتها و دوستان سونیک محسوب میشه.

sonic سونیک Sega سگابلیز : Blaze The Cat
دقت کنین! این گربه خانم با اون آقای گربه خیلی فرق دارن. درسته که هر دوتا گربه ان، اما خیلی متفاوتند. آقای گربه شخصیت خوبه و بلیز شخصیت خوبی نیست. از وقتی بلیز از سونیک Sonic Rush وارد داستانهای سونیک شد، شروع کرد به مخالفت و رقابت با سونیک. این شخصیت به سرعت در بازی Sonic Rush Adventure هم دیده شد. و سپس وارد بازی های سونیک رایدرز (Sonic Riders) هم شد.

sonic سونیک Sega سگاچیز : Cheese the Chao
این یکی رو دیگه نمیدونم جزء چه دسته از موجودات قرار بدم. شخصیتی بامزه و بچه گونه که با گرفتن قدرت زمردها، بزرگ شده و رشد میکنه تا حدی که تبدیل به موجودی قوی به نام Chaos میشه. این موجود ژله ای شکل، توسط دختری بنام تیکال (Tikal) مراقبت میشه که حتما درباره این دختر زیبا، در همین بخش توضیح میدم. چاو که از بازی سونیک ادونچر دریمکست، معرفی شده و در بازی های Sonic Adventure 2 ، Sonic Advance و Sonic Battle هم نقش داشت.

sonic سونیک Sega سگامایتی : Mighty the Armadillo
مایتی یه گورکن قرمز رنگه که تو اولین نگاه شباهتی بین سونیک و ناکلز داره. اما بر عکس اون دوتا شخصیت، این شخصیت تقریبا ناشناخته و مهجور مونده که از بازی آرکیدی SegaSonic the Hedgehog معرفی شد و بعدش تو بازی Knuckles Chaotix هم بود. ولی از او به بعد هنوزم که هنوزه دیده نشده!

sonic سونیک sega سگارژ : Rouge The Bat
شاید این خانم خفاش، محبوبترین و معروفترین شخصیت دختر پس از امی خارپشته در سری بازی سونیک باشه. این خفاش شیطون و زیرک که در بازی سونیک ادونچر ۲ برای اولین بار دیده شده، همیشه به دلایل مختلف کارهایی انجام میده تا بتونه جلوی قهرمان بازی و علی الخصوص ناکلز رو بگیره. بله! سرکار خانم رژ با جناب آقای ناکلز سر بدست آوردن زمردها رقابت سختی دارن. رژ خانم در بازی های Sonic Heroes, Sonic Battle,Shadow the Hedgehog, Sonic Riders, Sonic the Hedgehog, Sonic Rivals 2, Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood و Mario & Sonic at the Olympic Winter Games هم حضور داشت.

sonic سونیک sega سگاسیلور : Silver The Hedgehog
این جوجه تیغی نقره ای رنگ، یکی دیگر از خارپشتهای سری بازی سونیک است. شاید وقتی خارپشتهای دنیا دیدند که سونیک اینقدر مشهور و محبوب شده است، همگی خود را به Sonic World رساندند تا بی بهره نمانند!! سیلور خارپشته برای اولین بار در بازی Sonic the Hedgehog در سال ۲۰۰۶ ایفای نقش کرد. قدرت اصلی او تکان دادن اشیاء با استفاده از فکر و در هوا ایستادن (برای مدت کوتاه البته!) است که بهمین دلیل سرعت بالایی ندارد. سیلور که در اولین حضور خود قویتر از سونیک و شادو معرفی شده بود در بازیهای بعدی سونیک ریوال ها، سونیک و راز حلقه، سونیک و شوالیه سیاه و سونیک رایدرز 2 هم دیده شد.

sonic سونیک Sega سگاجت : jet the hawk
این شاهین سبز رنگ اولین و مهمترین عضو گروه بابیلون در بازی سونیک رایدرز به همراه دوستاش رقابت سختی با سونیک رو ایجاد کرد. جت که شخصیتی عصبانیه توسط اگمن به رقابت به سونیک دعوت میشه تا شاید بتونه با اسکیت و سرعت بالاش سونیک رو شکست بده. جت که در بازی بعدی سونیک رایدرز یعنی Sonic Riders : Zero Gravity هم حضور قابل بازی کردن داشت، رقیب رودرروی سونیک محسوب میشه.

sonic سونیک Sega سگااستورم : Storm the Albatross
این موجود خاکستری رنگ رو باید نوعی مرغ بنام آلباتروس دونست که در اقیانوس آرام زندگی میکنه. استورم که عضو دوم و نماد قدرت گروه بابیلونه، بزرگترین شخصیت گروهش شناخته میشه. او کاملا با ناکلز رقابت داره و ادعا داره که تو قدرت از ناکلز قویتره.

sonic سونیک Sega سگاویو : Wave the Swallow
این پرستوی بنفش رنگ، زیرکترین فرد گروه بابیلونه که تونسته سریعترین شخصیت دختر در بین شخصیتهای سونیک باشه. این شخصیت تصمیم داره تا بتونه تایلز رو شکست بده و سرسختانه تصمیم داره که خودش ریاست گروه بابیلون رو به عهده بگیره.

sega sonic سگا سونیکتیکال : Tikal the Echidna
وقتی تو بازی سونیک این همه خارپشت هست، چرا 1 دونه اچیدنا به افتخار ناکلز نباشه؟ تیکال یه دختر بچه شبیه به ناکلزه که خیلی شیرین و بامزس. اما با اینکه دوست داشتنیه، وظیفه مهمی بدوشش گذاشته شده. اون به همراه پدرش وظیفه مراقبت از Master Emerald و Chao رو به عهده داره. این شخصیت دوست داشتنی فقط در قسمت مسابقه سونیک ادونچر 2 قابل بازی بود و در کارتون سونیک ایکس (SOnic X) بیشتر میشه با اون آشنا شد

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 16:27  توسط   |